Четвер, 02.05.2024, 02:34
Вітаю Вас Гість | RSS

Соболівська початкова школа Шполянської міської ради ОТГ ...

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Музей

 

РОБОТА ШКІЛЬНОГО МУЗЕЮ

Метою створення музею є :

● виховання любові до свого краю;

● опанування учнями практичних навиків пошукової, дослідницької та просвітницької діяльності з вивчення істрико-краєзнавчої спадщини свого народу.

 

Завданнями музею є:

● залучення школярів до краєзнавчої та пошуково-дослідницької діяльності;

● дбайливе ставлення до історичної спадщини краю;

Профіль музею – етнографічний. Експозиція відображає особливості побуту та народної творчості нашого краю. Серед експонатів чільне місце посідають предмети селянського побуту, меблі, зразки одягу, посуд, знаряддя праці, рушники, килими, картини тощо.

У центрі експозиції інтер'єр селянської хати кінця ІХ – початку ХХ століття. Соболяни завжди з великою любов'ю ставилися до хати, адже вважали її не лише дахом над головою, а колискою свого роду, що зберігає давні й прекрасні традиції.

Як і в давні часи, на чільному місці в нашій музейній кімнаті розміщено піч-годувальницю. Вона – центр житла, його душа. Де тепло – там і добро, і достаток, і злагода.

Як до живої істоти звертаються жінки нашого села до печі, коли випікають хліб: Наша піч регоче, Короваю хоче, А припічок заливається, короваю сподівається.

 

Поряд із піччю – рогачі, хлібна лопата, мисник із посудом, стіл, образи в старовинних рушниках.

У добре освітленій частині житла напроти печі розміщений стіл. У давнину за ним працювали, їли, відзначали урочистості чи сумували. Великий стіл уособлював у собі ідею єдності, родинної міцності та злагоди.

У музеї представлена багата колекція давніх гончарних виробів та кераміки (горшки, глечики, макітри, ринки, гладущики, дзбанки тощо) . Цим виробам із глини сто і більше років.

Неподалік стола – лава, застелена тканою доріжкою. Вона слугувала робочим місцем для господині. Тут розкладені веретена, якими пряли нитки. Поруч притулилася механічна прядка, яка з'явилася в Україні в 19 столітті. А ще необхідні знаряддя прядіння: праник, терниця, дергальна і чесальна щітки, снівниця для перемотування ниток.

Для спання в Україні здавна використовувалися дерев'яні ліжка, які застеляли кольоровими ряднамиабо килимками, що створювало особливий затишок у хаті.

Гордістю музею є зразки декоративно-прикладного мистецтва, широко представлені вишитими і тканими рушниками, сорочками, наволічками, килимами, картинами.

Доволі багата в музеї колекція знарядь праці та предметів господар­ського вжитку. Тут є різьблені рублі і металеві праски, решета, , масничка з колотушкою, дерев'яні вила, ціпи, серп, копаниця, коромисло, солом'яник для зберігання зерна, ночви, ярмо.

Експозиція постійно поповнюється новими експонатами.

Велика робота, яка проводиться в музеї, позитивно впливає на розвиток учнівської свідомості, вихованості дітей. Пошукова робота допомагає краще знати історію рідного краю, вивчати минуле і теперішнє, вчитися працювати на благо України, рости гідними патріотами своєї держави.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Copyright MyCorp © 2024
uCoz