Четвер, 02.05.2024, 06:20
Вітаю Вас Гість | RSS

Соболівська початкова школа Шполянської міської ради ОТГ ...

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Положення про дошкільну освіту

СХВАЛЕНО                                                            ЗАТВЕРДЖУЮ 

Рішення педагогічної ради                                      Директор

(протокол № 4 від 29.10.2021)                               Тетяна Курій

                                                                                (Наказ №____ від 29.10.2021)

 

 

 

 

                          ПОЛОЖЕННЯ

про дошкільний підрозділ Соболівської початкової школи

Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади Черкаської області

 

 

 

 

 

 

                             І. ЗАГАЛЬНІ   ПОЛОЖЕННЯ

  1.1. Положення про дошкільний підрозділ Соболівської початкової школи Шполянської  міської  ради ОТГ (далі Положення) розроблене на основі Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021р.N86 та Статуту Соболівської початкової школи Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади Черкаської області, затвердженим рішенням сесії  Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади від 19.10.2021 року № 13-7/ІХ.

 1.2. Це Положення визначає основні засади функціонування внутрішнього структурного підрозділу–дошкільного підрозділу Соболівської початкової школи   Шполянської  міської  ради ОТГ(надалі–Дошкільний підрозділ).

 1.3.Дошкільний   підрозділ–немає  статусу юридичної особи, не є відокремленим  ні організаційно, ні територіально від Соболівської початкової школи Шполянської  міської  ради  ОТГ  і у своїй роботі керується Статутом     Шполянської  міської  ради  ОТГ  та цим Положенням, відповідно до Соболівської початкової школи п.5.ст.31ЗаконуУкраїни «Про повну загальну середню освіту».

1.4. Дошкільний підрозділ забезпечує здобуття дошкільної освіти, цілісний розвиток дитини, її фізичних, інтелектуальних і творчих здібностей шляхом виховання, навчання, соціалізації та формування  необхідних життєвих навичок.

1.5. Дошкільний підрозділ, відповідно до типів закладів дошкільної освіти та потреб громадян  – це  – садок комбінованого типу  для дітей  віком від трьох  до шести (семи) років, до складу якого можуть входити групи загального розвитку, спеціальні, інклюзивні, короткотривалого перебування та чергові у різних поєднаннях.

1.6. Для задоволення освітніх, соціальних потреб, організації корекційно-розвиткової роботи у складі дошкільного підрозділу можуть функціонувати спеціальні групи (компенсуючого типу) для розвитку дітей з порушеннями мови, інтелекту, затримкою психічного розвитку, а також можуть створюватися інклюзивні групи для осіб з особливими освітніми потребами.

1.7. Створення, зміна типу, ліквідація та реорганізація Дошкільного підрозділу  здійснюється за рішенням Засновника Шполянської  міської  ради  ОТГ, а у випадках,  передбачених законодавством України,–за рішенням суду або відповідних органів державної влади.

ІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ДОШКІЛЬНОМУ ПІДРОЗДІЛІ

2.1.Комплектування дошкільного підрозділу:

2.2. Дошкільний підрозділ розрахований на 12 місць.

2.3. Групи комплектуються за віковими (одновіковими) ознаками. За потреби групи можуть комплектуватися за різновіковими ознаками.

Комплектування спеціальних груп (компенсуючого типу) дошкільного підрозділу здійснюється згідно з порядком комплектування дошкільних навчальних закладів(груп) компенсую чого типу, визначеним чинним  законодавством.

2.4. У дошкільному  підрозділі функціонує різновікова  група загального розвитку.

2.5. Кількість дошкільних груп у закладі загальної середньої освіти встановлюється Засновником на підставі нормативів їх наповнюваності, затверджених Міністерством освіти і науки України  за погодженням з Міністерством фінансів України, відповідно до санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей у дошкільних навчальних закладах відповідно до поданих заяв батьків або осіб,які їх замінюють.

Засновник може встановлювати меншу від нормативів наповнюваність

груп дітьми у дошкільному підрозділі навчального закладу.

2.6. Прийом дітей до  дошкільного підрозділу здійснюється протягом року на підставі документів:

Заяви батьків або осіб, які їх замінюють;

-медичної довідки про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що

дитина може відвідувати навчальний заклад;

Медичної довідки про епідеміологічне оточення;

Свідоцтва про народження дитини;

Карти щеплень.

Для прийому дітей в групи компенсуючого типу додатково подаються:

Висновок психолого-медико-педагогічної консультації;

Висновок територіального лікувально-профілактичного  закладу;

2.7. За дитиною дошкільного віку зберігається місце у дошкільному підрозділі у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, реабілітації на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній період.

2.8. Відрахування дітей із дошкільного підрозділу може здійснюватися: за заявою одного з батьків або іншого законного представника дитини, що подавав заяву про зарахування (крім випадків, коли рішенням органу опіки та піклування або суду місце проживання дитини визначено з іншим із батьків);

- на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у закладі дошкільної освіти відповідного типу;

-у разі досягнення вихованцем станом на 1 вересня повних семи років (для дітей з особливими освітніми потребами — повних восьми років), що передбачає його відрахування до 31 серпня поточного року;

-у разі переведення вихованця до іншого закладу дошкільної освіти;

-у разі невідвідування дитиною закладу дошкільної освіти протягом двох місяців підряд упродовж навчального року без поважних причин.

2.9. Керівник державного (комунального) закладу дошкільної освіти зобов’язаний письмово із зазначенням причин повідомити одного з батьків або іншого законного представника дитини про відрахування дитини не менш як за десять календарних днів до такого відрахування.

2.10. Забороняється відрахування дитини із державного (комунального) закладу дошкільної освіти з інших підстав, ніж визначено цим пунктом.

Відрахування дитини із закладу дошкільної освіти здійснюється відповідним наказом керівника закладу дошкільної освіти.

2.11. Адміністрація закладу освіти зобов'язана письмово із зазначенням причин повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10календарних днів.

Забороняється безпідставне відрахування дитини з дошкільного підрозділу.

2.12. Під час прийому дитини до дошкільного підрозділу, керівник зобов'язаний ознайомити батьків або осіб, що їх замінюють, із Статутом Соболівської початкової школи Шполянської  міської  ради  ОТГ, цим Положенням іншими документами, що регламентують діяльність закладу освіти.

ІV. РЕЖИМ РОБОТИ ДОШКІЛЬНОГО ПІДРОЗДІЛУ

3.1. Для задоволення  потреб населення дошкільний підрозділ функціонує протягом року.

3.2. Навчальний рік у дошкільному підрозділі починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року, а оздоровчий період – з 1 червня по 31серпня.

3.3. Дошкільний підрозділ працює за п'ятиденним робочим тижнем.

Вихідні дні: субота,  неділя, святкові, неробочі.

3.4. Щоденний графік роботи дошкільного підрозділу затверджується у встановленому порядку з урахуванням потреб учасників освітнього процесу.

3.5. У зоні екологічного лиха за рішенням місцевого органу виконавчої влади може встановлюватися особливий режим роботи дошкільного підрозділу.

3.6. За бажанням батьків або осіб, які їх замінюють, у дошкільному підрозділі дитина може перебувати протягом дня або короткотривалого (неповний день). Для дітей, які  перебувають у дошкільному підрозділі короткотривалого, можуть створюватися окремі групи. Зарахування дітей до таких груп здійснюється на загальних підставах.

3.7. Зміст дошкільної освіти визначається Базовим компонентом дошкільної  освіти та реалізується згідно з програмою (програмами) розвитку дітей та навчально-методичними посібниками, затвердженими в установленому порядку МОН.

3.8. З  метою своєчасного виявлення, підтримки та розвитку обдарованості, природних нахилів та здібностей дітей у дошкільному підрозділі може організовуватися освітній процес за одним чи кількома пріоритетними  напрямами (художньо-естетичний, фізкультурно-оздоровчий,  музичний,   гуманітарний тощо).

3.9. Дошкільний підрозділ для здійснення освітнього процесу має право обирати програму  (програми) розвитку дітей із затверджених в установленому порядку МОН.

3.10. Діяльність Дошкільного підрозділу регламентується Планом роботи, який складається на навчальний рік і оздоровчий період, схвалюється педагогічною радою закладу загальної середньої освіти та затверджується  директором.

У плані роботи відображаються найголовніші питання роботи дошкільного підрозділу, визначаються перспективного розвитку.

3.11. Дошкільний підрозділ відповідно до статутних цілей і завдань закладу  загальної  середньої  освіти  може  надавати додаткові освітні послуги, які не визначені  Державною базовою програмою, лише на основі угоди між батьками або особами, які їх замінюють, та закладом освіти у межах гранично допустимого навантаження дитини, визначеного МОН разом з МОЗ.

Відмова батьків або осіб, які їх замінюють, від запропонованих додаткових освітніх послуг не може бути підставою для відрахування дитини з дошкільного підрозділу.

Платні послуги не можуть надаватися замість або в рамках Державної базової програми.

IV. ОРГАНІЗАЦІЯ  ХАРЧУВАННЯ  ДІТЕЙ

4.1. Дошкільний підрозділ забезпечує збалансоване харчування дітей, необхідне для їх нормального росту і розвитку із дотриманням натурального набору продуктів, визначених МОЗ спільно з МОН за погодженням з  Мінфіном.

4.2. Харчування дітей у  дошкільному підрозділі та його кратність залежить від режиму роботи закладу та тривалості перебування в ньому дітей.

V. МЕДИЧНЕ  ОБСЛУГОВУВАННЯ  ДІТЕЙ

 5.1. Медичне обслуговування дітей у дошкільному підрозділі здійснюється Васильківською амбулаторією та Соболівським ФАПом.

VI. УЧАСНИКИ  ОСВІТНЬОГО  ПРОЦЕСУ

6.1. Учасниками освітнього процесу в  дошкільному підрозділі є:

- діти дошкільного віку

- педагогічні працівники

-        помічник вихователя.

  - кухар.

6.2. Педагогічними працівниками дошкільного підрозділу можуть бути особи, які мають високі моральні якості, педагогічну освіту, вищу освіту та/або професійну кваліфікацію, вільно володіють державною мовою (для громадян України) або володіють державною мовою в обсязі, достатньому для спілкування (для іноземців та осіб без громадянства), здійснюють педагогічну діяльність, забезпечують результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний стан здоров’я яких дозволяє виконувати професійні  обов’язки.

6.3. Педагогічні працівники дошкільного підрозділу підлягають атестації, яка є обов'язковою і здійснюється один раз на п'ять років.

  6.4. Права та обов’язки педагогічних працівників дошкільного підрозділу регулюються  трудовим законодавством, Статутом Соболівської початкової школи.

 6.5. Права  і  обов’язки інших працівників, технічного, допоміжного персоналу регулюються трудовим законодавством, Статутом Соболівської початкової школи, правилами внутрішнього о трудового розпорядку, посадовими інструкціями, інструкціями  з техніки безпеки для  працівників тощо.

6.6. Працівники дошкільного підрозділу несуть відповідальність за збереження життя, фізичне і  психічне здоров'я вихованців згідно із законодавством.

6.7. Працівники дошкільного підрозділу проходять періодичні безоплатні  медичні огляди в установленому законодавством порядку.

6.8. Права і обов’язки здобувачів освіти регулюються  Статутом, Соболівської початкової школи ,Правилами внутрішнього  трудового розпорядку, інструкціями з безпеки  життєдіяльності для  вихованців тощо.

6.9. Права і обов’язки батьків вихованців, чи осіб, які їх замінюють  регулюються  Статутом  Соболівської початкової школи, Правилами  внутрішнього трудового розпорядку, Угодами, укладеними між закладом та  батьками.

VІI.УПРАВЛІННЯ  ДОШКІЛЬНИМ  ПІДРОЗДІЛОМ

7.1. Управління дошкільним підрозділом відбувається органами,

визначеними  Статутом Соболівської початкової школи в межах повноважень.

7.2. Загальне  керівництво дошкільним підрозділом здійснює директор

Соболівської початкової школи.

VІІI. ФІНАНСОВО – ГОСПОДАРСЬКА  ДІЯЛЬНІСТЬ  ТА

МАТЕРІАЛЬНО   -  ТЕХНІЧНА   БАЗА   ДОШКІЛЬНОГО ПІДРОЗДІЛУ

 8.1. Фінансово -господарська  діяльність  дошкільного  підрозділу  проводиться  відповідно  до  Бюджетного  кодексу  України,  Закону  України «Про  освіти», «про  дошкільну  освіту»  ,  «Про  місцеве  самоврядування  в  Україні»  та  інших  нормативно-правових  актів.

          8.2.  Фінансово-господарська діяльність  дошкільного підрозділу здійснюється

відповідно  до Статуту Соболівської початкової школи .

          8.3. Дошкільний підрозділ користується майном Соболівської початкової школи  .

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Copyright MyCorp © 2024
uCoz